FileZilla - en to ku translation catalogue (249 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
ku: %H:%M:%S derbas bû

en: %H:%M:%S left
ku: %H:%M:%S maye

en: %d files added to queue
ku: %d dosya kete dorê

en: &About...
ku: &Der barê de...

en: &Active
ku: &Çalak e

en: &Add files to queue
ku: &Dosiyan têxe dorê

en: &Always use this action
ku: &Her demê vê kirinê bi kar bîne

en: &Auto
ku: &Bixweber

en: &Binary
ku: &Dubendî

en: &Browse...
ku: &Ger...

en: &Cancel
ku: &Betal

en: &Connect
ku: &Girêde

en: &Copy to clipboard
ku: &Têxe panoyê

en: &Create directory
ku: &Peldankê çêke

en: &Delete
ku: &Jê bibe

en: &Download
ku: &Daxe

en: &Edit
ku: &Bipergalîne

en: &Enter custom command...
ku: &Fermaneke şexsî binivîse...

en: &Execute
ku: &Bixebitîne

en: &File
ku: &Dosya

en: &Help
ku: &Alîkarî

en: &Highest
ku: &Herî Bilind

en: &Highest available port:
ku: &Port a herî pir bikêrhatî:

en: &Host:
ku: &Komputera Sereke:

en: &Limit local ports used by FileZilla
ku: &Portên herêmê yên ji aliyê FileZilla ve tê bikaranîn bi sînor bike

en: &Limit number of simultaneous connections
ku: &Hejmara girêdanên hevdem bi sînor bike

en: &Logontype:
ku: &Cureyê têketinê:

en: &Low
ku: &Nizim

en: &Maximum number of connections:
ku: &Hejmara herî zêde ya têkiliyan:

en: &New Site
ku: &Malpereke Nû

en: &Normal
ku: &Asayî

en: &Numeric value:
ku: &Nirxa hejmarî:

en: &OK
ku: &Temam

en: &Overwrite
ku: &Li Ser Binivîse

en: &Passive
ku: &Ne Çalak

en: &Password:
ku: &Nasnav:

en: &Quickconnect
ku: &Zû Girêde

en: &Read
ku: &Bixwîne

en: &Remember password for this session
ku: &Nasnava danişîne bi bîr bîne

en: &Remove
ku: &Rake

en: &Rename
ku: &Ji Nû Ve Bi Nav Bike

en: &Resume
ku: &Bidomîne

en: &Select language:
ku: &Peymanê hilbijêre:

en: &Server
ku: &Pêşkêşker

en: &Settings
ku: &Mîheng

en: &Skip
ku: &Derbas be

en: &Theme:
ku: &Dirb:

en: &Transfer mode:
ku: &Mod a ragihandinê:

en: &Upload
ku: &Bar ke

en: &User:
ku: &Bikarhêner:

en: &Username:
ku: &Navê Bikarhêner:

en: &Write
ku: &Binivîse

en: --:--:-- left
ku: --:--:-- maye

en: A&dd
ku: &Têxê

en: A&pply only to downloads
ku: B&i tenê ji bo daxistinan bisepîne

en: A&pply only to uploads
ku: Bi &tenê ji bo barkirinan bisepîne

en: About FileZilla
ku: Der barê FileZilla de

en: Active mode IP
ku: IP ya mod a çalak

en: Add selected files and folders to the transfer queue
ku: Dosî û peldankê hilbijartî têxe dora ragihandinê

en: Advanced
ku: Pêşketî

en: Anonymous
ku: Nenas

en: Apply to &current queue only
ku: Bi tenê ji &bo dora derbasdar bisepîne

en: Ask for password
ku: Nasnavê bipirse

en: Author:
ku: Nivîskar:

en: Automatic file type classification
ku: Dabeşkirina bixweber a cureyên dosiyan

en: Build date:
ku: Dîroka hilberînê:

en: Build information
ku: Agahiya hilberînê

en: C&lear all
ku: H&emûyî jê bibe

en: Can't read from file
ku: Dosya nayê xwendin

en: Can't write data to file.
ku: Dane li dosiyê nayê nivîsîn.

en: Cancel
ku: Betal

en: Cancel current operation
ku: Xebata derbasdar betal bike

en: Cancels the current operation
ku: Dê xebata derbasdar betal bike

en: Cannot load Quickconnect bar from resource file
ku: Ji dosiya çavkaniyê darikê Zûgirêde nayê barkirin

en: Cannot load toolbar from resource file
ku: Ji dosya çavkaniyê darikê amûran nayê barkirin

en: Cannot rename file
ku: Dosya ji nû ve nayê bi navkirin

en: Challenge:
ku: Nasnameyê Bipirse:

en: Change file attributes
ku: Taybetiyên dosiyê biguhere

en: Change the file permissions.
ku: Destûrên dosiyê biguhere.

en: Choose the default local directory
ku: Peldanka herêmî ya wekî heyî hilbijêre

en: Close FileZilla
ku: FileZilla'yê bigire

en: Co&mments:
ku: Şî&rove:

en: Command:
ku: Ferman:

en: Compiled with:
ku: Berhevkar:

en: Compiler flags:
ku: Alên Berhevkaran:

en: Confirmation needed
ku: Erêkirin pêwist e

en: Connected
ku: Têkilî pêk hat

en: Connecting
ku: Têkilî pêk tê

en: Connecting to %s
ku: Dest bi %s'e tê kirin

en: Connection established, waiting for welcome message...
ku: Têkilî çêbû, peyama xêrhatinê tê hêvîkirin...

en: Cop&y
ku: &Ji Ber Bigire

en: Could not connect to server
ku: Bi pêşkêşker re têkilî çênabe

en: Could not establish connection to server
ku: Bi pêşkêşker re têkilî pêk nayê

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
ku: Dosiyên çavkaniyê yên FileZilla nayên dîtin, dê FileZilla were girtin.
     Peldanka daneyê ya FileZilla'yê '--datadir <custompath>' vebijêrka rêzika fermanê an jî guherbara cih a FZ_DATADIR biguherîne û çêke.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
ku: "%s" nayê barkirin, bawer be ku gihaştina dosiyê serbest e û derbasdar e.
    Dê guhertinên di Gerînendeyê Malperê de neyên tomarkirin.

en: Could not parse server address:
ku: Navnîşana pêşkêşker nayê xebitandin:

en: Could not seek to offset %s within file
ku: Di dosiyê de gihaştina dûriya %s pêk nayê

en: Create a new subdirectory in the current directory
ku: Di peldanka heyî de bin peldankekê çêke

en: Create directory
ku: Peldankekê çêke

en: Creating directory '%s'...
ku: Peldanka '%s' tê çêkirin...

en: Critical error
ku: Çewtiyeke xetere

en: D&efault
ku: &Wekî Heyî

en: D&elete
ku: Jê &Bibe

en: Date/time unknown
ku: Dîrok/dem nayê zanîn

en: Default &local directory:
ku: Peldanka &herêmî ya wekî heyî:

en: Default r&emote directory:
ku: Peldanka &dûr a wekî heyî:

en: Default transfer type:
ku: Cureyê ragihandinê ya wekî heyî:

en: Details
ku: Hûragahî

en: Direction
ku: Berêvekirin

en: Directory listing successful
ku: Lîstekirina peldanka serkeftî ye

en: Disconnect from server
ku: Têkiliya bi pêşkêşker de tê birrîn

en: Disconnected from server
ku: Têkiliya bi pêşkêşker re qut bû

en: Disconnecting from previous server
ku: Bi pêşkêşkera borî re têkilî tê birrîn

en: Disconnects from the currently visible server
ku: Dê têkiliya bi pêşkêşkera niha dixuye re bibirre

en: Display about dialog
ku: Paceya Der Barê de veke

en: E&xecute
ku: B&ixebitîne

en: E&xit
ku: D&erkeve

en: Email:
ku: Epeyam:

en: Enter &custom command...
ku: Fer&mana şexsî binivîse...

en: Enter custom command
ku: Fermana şexsî binivîse

en: Enter password
ku: Nasnavê binivîse

en: Enter the port on which the server listens.
    The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
ku: Porta ku pêşkêşker lê guhdar dike binivîse.
    Ji bo FTP'ê wekî heyî 21'e, ji bo SFTP'ê jî 22 ye.

en: Error loading xml file
ku: Di xwendina dosiya XML'ê de çewtî

en: Error writing xml file
ku: Di nivîsandina dosiya XML'ê de çewtî

en: Error:
ku: Çewtî:

en: Exe&cute
ku: Bi&xebitîne

en: Failed to change language
ku: Guherandina peymanê ne serkeftî ye

en: Failed to open "%s" for reading
ku: "%s" ji bo xwendinê nayê venabe

en: Failed to open "%s" for writing
ku: "%s" ji bo nivîsandinê venabe

en: Failed to retrieve directory listing
ku: Xebata standina listeya peldankan ne serkeftî ye

en: Failed to set language to %s, using default system language
ku: Ziman wekî %s nayê guherandin, pergal dê zimanê heyî bi kar bîne.

en: Failed to validate settings
ku: Derbasdariya mîhengan pêk nehat

en: File
ku: Dosya

en: File Types
ku: Cureyên Dosiyan

en: File exists
ku: Dosya hene

en: File transfer successful
ku: Ragihandina dosiyan serkeftî ye

en: FileZilla Error
ku: Çewtiya FileZilla

en: Filename
ku: Navê Dosiyê

en: Filename invalid
ku: Navê nederbasdar ê dosiyê

en: Filename unchanged
ku: Navê dosiyê neguherî

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
ku: Navê dosiyan van curetîpan nahundirîne: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
ku: Navê dosiyan van curetîpan nahundirîne: / \ : * ? " < > |

en: Filesize
ku: Mezinahiya dosiyê

en: Filetype
ku: Cureê dosiyê

en: General
ku: Bi Giştî

en: Group permissions
ku: Desturên koman

en: H&igh
ku: Bi&lind

en: High
ku: Bilind

en: Highest
ku: Herî Bilind

en: Homepage:
ku: Rûpela Têketinê:

en: Host:
ku: Komputera Navendî:

en: Hours,
ku: Saet,

en: If you change the language, you should restart FileZilla.
ku: Heke tu ziman biguherî divê tu FileZilla'yê ji nû ve vekî.

en: Interactive
ku: Înteraktîf

en: Interrupted by user
ku: Ji aliyê bikarhêner ve hate rawestandin

en: Invalid filename
ku: Navê nederbasdar ê dosiyê

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
ku: Porta têketinê çewte. Nirxa portê divê di navbera 1 û 65535'an de be.

en: Invalid username given.
ku: Navê bikarhêner nederbasdar e.

en: L&owest
ku: H&erî Nizm

en: Language
ku: Ziman

en: Last modified
ku: Serastkirina dawî

en: Limit local ports
ku: Portên herêmî bi sînor bike

en: Listing:
ku: Rêzkirin:

en: Local site:
ku: Malpera herêmî:

en: Low
ku: Nizm

en: Lowest
ku: Herî nizm

en: Minutes
ku: Xulke

en: My Sites
ku: Malperên Min

en: N/a
ku: Nîn e

en: Name:
ku: Nav:

en: New &Folder
ku: Pel&danka Nû

en: New folder
ku: Peldanka Nû

en: New site
ku: Malpera Nû

en: No host given, please enter a host.
ku: Komputera navîn nehate dayin, komputera navîn belî bike.

en: No images available
ku: Qet wêne nîn e

en: Normal
ku: Asayî

en: OK
ku: Temam

en: Open the Site Manager
ku: Gerînendeyê Malperê veke

en: Open the settings dialog of FileZilla
ku: Paceya mîhengan a FileZilla'yê veke

en: Opens the Site Manager
ku: Gerînendeyê Malperê veke

en: Owner permissions
ku: Xwediyên destûrê

en: Pass&word:
ku: N&asnav:

en: Permissions
ku: Destûr

en: Please enter a password for this server:
ku: Ji bo vê pêşkêşkerê nasnavekê binivîse:

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
ku: Fermana saf a FTP'ê binivîse.
    Bikaranîna fermanên saf ên ftp pêşbîra peldankê jê dibe.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
ku: Navê peldanka dê çêbibe binivîse:

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
ku: Ji bo peldanka "%s" taybetiyên nû hilbijêre.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
ku: Ji bo dosiya "%s" taybetiyên nû hilbijêre.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
ku: Taybetiyên peldan û dosiyên hilbijartî hilbijêre.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
ku: Lütfen seçili klasörlerin ve dosyaların özelliklerini seçiniz.

en: Please select the new attributes for the selected files.
ku: Taybetiyên dosiyên hilbijartî hilbijêre.

en: Priority
ku: Pêşî

en: Process &Queue
ku: Bila Dor &Pêk Bê

en: Public permissions
ku: Destûrên giştî

en: Queue: empty
ku: Dor: vala

en: Re&ad
ku: Bi&xwîne

en: Re&name
ku: Ji nû &ve bi nav bike

en: Rea&d
ku: Bi&xwîne

en: Really cancel current operation?
ku: Tu dixwazî xebata derbasdar bi dawî bînî?

en: Rec&urse into subdirectories
ku: Di Binpeldankê Paşde Here

en: Reconnects to the last used server
ku: Dê dîsa bi pêşkêşkera dawî re têkeve têkiliyê

en: Refresh the file and folder lists
ku: Lîsteya dosya û peldanka nû dike

en: Remote file
ku: Dosiya dûr

en: Remote site:
ku: Malpera dûr:

en: Rename file
ku: Dosiyê ji nû ve bi nav bike

en: Renaming '%s' to '%s'
ku: Navê '%s' wekî '%s' tê guhertin

en: Response:
ku: Bersîv:

en: Retrieving directory listing...
ku: Lîsteya peldankê tê standin...

en: Scanning for files to add to queue
ku: Dosiyên dê têkevin dorê tên dîtin

en: Scanning for files to upload
ku: Dosiyên dê herin hember tên dîtin

en: Select &page:
ku: Rûpelê &hilbijêre:

en: Select Theme
ku: Dirb hilbijêre

en: Send custom command to the server otherwise not available
ku: Fermaneke şexsî bişîne ji pêşkêşker re, heke na naxebite

en: Server&type:
ku: Cureyê &Pêşkêşker:

en: Set &Priority
ku: Y&a Pêşî Belî Bike

en: Set permissions of '%s' to '%s'
ku: Destûrên '%s' bide '%s' ê

en: Settings
ku: Mîheng

en: Site Manager
ku: Gerînendeyê Malperê

en: Site Manager already open
ku: Jixwe Gerînendeyê Malperê vekirî ye

en: Size
ku: Mezinahî

en: Size unknown
ku: Mezinahî nayê zanîn

en: Skipping download of %s
ku: Daxistina %s derbas dibe

en: Skipping upload of %s
ku: Barkirina %s ya hember derbas bibe

en: Starting download of %s
ku: Dest bi daxistina %s dike

en: Starting upload of %s
ku: Barkirina hember a %s dest pê dibe

en: Status
ku: Rewş

en: Status:
ku: Rewş:

en: Target file already exists
ku: Dosiya armanckirî jixwe heye

en: Target filename already exists, really continue?
ku: Dosiya armanckirî jixwe heye, bila bidomîne?

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
ku: Gerînendeyê Malperê di danişîneke din a FileZilla 3'yê de vekirî ye.
    Tu dixwazî bidomînî? Dê guhertinên li Gerînendeyê Malperê neyên tomarkirin.

en: The extension '%s' does already exist in the list
ku: Cureyê dosiyê '%s' jixwe di lîsteyê de heye

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
ku: Dosya %s jixwe heye.
    Navekî nû binivîse:

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
ku: Port a Herî Nizm a heyî, divê ji hejmara port a heyî ya Herî Bilind hindiktir an jî wekî hev be.

en: Themes
ku: Hemû Dirb

en: Toggles processing of the transfer queue
ku: Xebatên dora ragihandinê biguhere

en: Toggles the display of the local directory tree
ku: Destûra dîtinê ya dara peldankên herêmî biguhere

en: Toggles the display of the message log
ku: Destûra dîtinê ya tomariya peyaman biguherîne

en: Toggles the display of the remote directory tree
ku: Dê dîtina dara peldanka dûr veke û bigire

en: Toggles the display of the transfer queue
ku: Dê destûra dîtinê ya dora ragihandinê biguhere

en: Trace:
ku: Riyê Bişopîne:

en: Transfer Mode
ku: Mod a Ragihandinê

en: Transferring
ku: Tê ragihandin

en: User:
ku: Bikarhêner:

en: W&rite
ku: Binivîse:

en: Waiting
ku: Li hêviyê ye

en: Wr&ite
ku: Bi&nivîse

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
ku: Ji bo parastina destûra dosiya orjînal tu dikarî x texî pozisyoneke ji rêzê.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
ku: Ji bo dosiyê te navekî nû nenivîsî. Di şûna wê de tu dixwazî dosiyê jê bibî?

en: file
ku: dosya
