kdiff3plugin - en to el translation catalogue (11 entries)

en: Compare with %1
el: Σύγκριση με το %1

en: Merge with %1
el: Συγχώνευση με το %1

en: Save '%1' for later
el: Αποθήκευση του '%1' για αργότερα

en: 3-way merge with base
el: Τριπλή συγχώνευση με βάση

en: Compare with ...
el: Σύγκριση με...

en: Clear list
el: Καθαρισμός λίστας

en: Compare
el: Σύγκριση

en: 3 way comparison
el: Τριπλή σύγκριση

en: About KDiff3 menu plugin ...
el: Σχετικά με το πρόσθετο μενού του KDiff3...

en: KDiff3 Menu Plugin: Copyright (C) 2008 Joachim Eibl
    KDiff3 homepage: http://kdiff3.sourceforge.net
el: Πρόσθετο μενού του KDiff3: Πνευματικά δικαιώματα (C) 2008 Joachim Eibl
    Ιστοσελίδα του KDiff3: http://kdiff3.sourceforge.net

en: Using the contextmenu extension:
    For simple comparison of two selected files choose "Compare".
    If the other file is somewhere else "Save" the first file for later. It will appear in the "Compare With ..." submenu. Then use "Compare With" on second file.
    For a 3-way merge first "Save" the base file, then the branch to merge and choose "3-way merge with base" on the other branch which will be used as destination.
    Same also applies to directory comparison and merge.
el: Χρήση της επέκτασης μενού:
    Για απλή σύγκριση δύο επιλεγμένων αρχείων επιλέξτε το "Σύγκριση".
    Αν το δεύτερο αρχείο βρίσκεται κάπου αλλού, "Αποθηκεύστε" το πρώτο αρχείο για αργότερα. Θα εμφανιστεί στο υπομενού "Σύγκριση με...". Στη συνέχεια χρησιμοποιήστε το "Σύγκριση με" στο δεύτερο αρχείο.
    Για να κάνετε τριπλή συγχώνευση "Αποθηκεύστε" το αρχείο βάσης, και τον προς συγχώνευση κλάδο και επιλέξτε "Τριπλή συγχώνευση με βάση" στον άλλο κλάδο, ο οποίος θα χρησιμοποιηθεί ως προορισμός.
    Τα παραπάνω ισχύουν για για τη σύγκριση και συγχώνευση καταλόγων.
