dzia│y

  Redakcyjne
  News
  Software
  Hardware
  Internet
  Webmastering
  Linux
  Programowanie
  Elektronika
  Gry
  Magazyn
  Grafika
  Telefonia
  D╝wiΩk
  Humor
 

Partnerzy

Kliknij na link by
zobaczyµ opis:
 

  World Warez Archive
  Q119
  Lomsel
  Emu Stru╢
  X-zin
  Comp.w.pl
  Osama
  SiteQl

@t-online

 DostΩpne po po│▒czeniu z Internetem:

  Archiwa
  Download
  Dodaj stronΩ
  Forum @t
  Og│oszenia
  Bramka SMS
  Grupa dyskusyjna

 

Sponsorzy

Sponsorem nagr≤d jest:

 

 
 

KONSERWACJA I HIGIENA DYSKIETKI?

* Nigdy nie pozostawiaj dyskietek w stacji dysk≤w, jako ┐e dane mog▒ wyciekn▒µ z dyskietki powoduj▒c korozjΩ mechanizm≤w stacji dysk≤w.

* Dyskietki nale┐y przechowywaµ zwiniΩte w pojemnikach na o│≤wki.

* Dyskietki powinny byµ czyszczone i woskowane raz na tydzie±.

* Mikroskopijne opi│ki metalu (kt≤re mog│y nagromadziµ siΩ na powierzchni dyskietki) mo┐na usun▒µ przesuwaj▒c silny magnes tu┐ nad powierzchni▒ dyskietki. Opi│ki wbite w powierzchniΩ mo┐na usun▒µ proszkiem do czyszczenia i myd│em. Przy woskowaniu dyskietek nale┐y dbaµ, aby ich powierzchnia by│a g│adka. Pozwoli to na szybsze obracanie siΩ dyskietki (mniejsze opory powietrza) i tym samym szybszy dostΩp do danych.

* Nie zaginaj dyskietek, chyba, ┐e nie mieszcz▒ siΩ do stacji dysk≤w. "Du┐e" dyskietki mo┐na zgi▒µ i u┐ywaµ w "ma│ych" stacjach.

* Nigdy nie wk│adaj dyskietek "do g≤ry nogami" do stacji. Dane mog▒ spa╢µ z powierzchni dyskietki i zablokowaµ precyzyjne mechanizmy stacji dysk≤w.

* Nie mo┐na wykonaµ backup'u dyskietki przy pomocy maszyny kserograficznej. Je╢li potrzebujesz backup'u (kopia bezpiecze±stwa) swoich danych po prostu w│≤┐ dwie dyskietki do stacji. Ilekroµ bΩdziesz nagrywaµ sw≤j dokument, zapisze siΩ on na obu dyskietkach.

* Nie nale┐y wk│adaµ b▒d╝ wyjmowaµ dyskietek ze stacji, kiedy mruga na niej czerwone ╢wiate│ko. Mog│o by to spowodowaµ rozmazanie tekstu, w skrajnych przypadkach czyni▒c go nieczytelnym. Czasami czerwona lampka mruga pomimo, ┐e stacja nie pracuje. Jest to tak zwany stan "zawieszenia" lub pro╢ciej "zawieszenie". Je╢li tw≤j system siΩ zawiesi, bΩdziesz zapewne musia│ wrzuciµ kilka monet zanim odzyskasz dostΩp do niego.

* Je╢li twoja dyskietka jest pe│na danych, a potrzebujesz wiΩcej miejsca, to wyjmij j▒ ze stacji dysk≤w i energicznie wstrz▒saj przez oko│o dwie minuty. Ubije to dane (kompresja danych) pozwalaj▒c na zapisanie wiΩkszej ich ilo╢ci. Nie zapomnij o zaklejeniu ta╢m▒ klej▒ca wszystkich otwor≤w w dyskietce, aby dane nie wypad│y w trakcie kompresji.

* PrΩdko╢µ dostΩpu do danych mo┐na wydatnie zwiΩkszyµ wycinaj▒c wiΩcej otwor≤w w koszulce dyskietki. Umo┐liwi to stacji dostΩp do dysku w wiΩkszej liczbie miejsc jednocze╢nie.

* Dyskietek mo┐na u┐ywaµ jako podstawek pod szklanki z piwem (lub innymi napojami), o ile zosta│y poprawnie nawoskowane. PamiΩtaj, aby potem wytrzeµ dyskietkΩ do sucha.

* Nigdy nie u┐ywaj no┐yczek i kleju do rΩcznej edycji tekstu na dyskietkach. Dane na dyskietkach s▒ zbyt ma│e, aby mo┐na je by│o zobaczyµ go│ym okiem, i tak postΩpuj▒c mo┐esz niechc▒cy wkleiµ kawa│ek ca│kiem innego dokumentu w sam ╢rodek twojego tekstu. W takich przypadkach mo┐na u┐ywaµ ┐yletek i ta╢my klej▒cej, o ile jeste╢ wyposa┐ony w mikroskop elektronowy.

* Okresowo nale┐y spryskiwaµ dyskietki ╢rodkiem owadob≤jczym, aby zapobiec rozmna┐aniu siΩ wirus≤w.

* Je╢li sk│adasz dyskietki do szafy i nie bΩd▒ one u┐ywane przez d│u┐szy czas - nie zapomnij o przesypaniu ich naftalin▒.

dostarczy│:
frankosio@go2.pl