Bro±
(Sekcja ta powsta│a 1 pa╝dziernika i bΩdzie zawieraµ opisy najnowaszych rodzai broni - pocz▒wszy od pistolet≤w a sko±czywszy na czo│gach i samolotach.)
Informacje zamieszczone w tym dziale (na tych stronach pochodz▒ z podrΩcznik≤w i innych autorytatywnych ╝r≤de│, ale nie mog▒ byµ gwarancj▒ bezpiecze±stwa. Autor nie mo┐e ponosiµ odpowiedzialno╢ci za jakikolwiek wypadek podczas badania broni palnej opisanej lub nie w tym dziale/na tych stronach.
UWAGA
Ten dzia│ traktuje o badaniu i identyfikowaniu broni.
Bron palna konstruowana jest by zabijaµ.
Dlatego:
1. Nigdy nie podno╢ ani nie podawaj jej nikomu bez wysuniΩcia magazynka lub opr≤┐nienia bΩbna oraz bez otwarcia komory zamkowej tak, aby mo┐na by│o sprawdziµ, ┐e komora nabojowa jest pusta. Je╢li nie potrafisz tego zrobiµ, to od│≤┐ bro± albo popro╢ kogo╢ o pomoc.
2. Je┐eli okoliczno╢ci s▒ takie, ┐e musisz komu╢ podaµ bro± za│adowan▒, to upewnij siΩ, czy prze│▒cznik bezpiecznika jest wy│aczony (bro± zabezpieczona) i poinformuj o tym odbiorcΩ bez jakichkolwiek dwuznaczno╢ci: "Ta bro± jest za│adowana". "Prze│acznik bezpiecznika jest w│aczony", czy "Bro± jest zabezpieczona:. Je┐eli bro± nie ma prze│▒cznika bezpiecznika, to odbiorca r≤wnie┐ musi o tym wiedzieµ.
3. Zawsze zak│adaj, ┐e bro± mo┐e byµ za│adowana, zanim sam nie sprawdzisz, ┐e nie jest i nie bΩdziesz o tym jednoznacznie prze╢wiadczony. Nawet gdyby by│a to bro± bardzo stara, pokryta w┐erami, zardzewia│a, zniszczona i zabrudzona, mo┐e byµ za│adowana. R≤wnie ostro┐ny b▒d╝ w przypadku antyk≤w │adowanych od przodu.
4. Zawsze u┐ywaj specjalnej skrzynki do roz│adowywania, je┐eli jest to mo┐liwe, i zawsze podczas roz│adowywania trzymaj bro± (wylot lufy) w bezpiecznym kierunku.
5. Nie przejmuj siΩ opiniami "ekspert≤w" dyskredytuj▒cych powy┐sze zasady: dziΩki nim prze┐yjesz.
|