WWW.Jobs.pl
Porada Dnia
Osi▒gniΩcia zawodowe zawarte w Twoim CV, graj▒ przewa┐nie decyduj▒c▒ rolΩ w czasie wstΩpnej selekcji i mog▒ mieµ decyduj▒cy g│os w sprawie Twojego zatrudnienia. Je┐eli posiadasz ju┐ jakie╢ do╢wiadczenia w pracy, nie zapomnij ich zamie╢ciµ w swoim CV. DziΩki do╢wiadczeniu bΩdziesz mia│ zapewne pierwsze±stwo w zape│nieniu wakatu.
Informacje dla Ciebie
Artyku│y dla
Poszukuj▒cych Pracy
< width= scrolling="no" src="/Library.nsf/(IDDokumentu)/lapracownik?OpenDocument">
PORADY
Jak napisaµ list motywacyjny
Nag│≤wek do ┐yciorysu
Rozmowa kwalifikacyjna
Jak napisaµ CV
Przetwarzanie danych osobowych - informacje prawne
Negocjowanie pensji
PORADY PRAWNE
Mened┐er umowny czy kontraktowy
Cybercha│upnikiem b▒d╝
Kontrakty mened┐erskie
Ile dla mened┐era, co w umowie
... wiΩcej ...
Prawo Pracy dla ka┐dego
Prawo do wynagrodzenia za prace
Nawi▒zywanie stosunku pracy
Przepisy proceduralne prawa pracy
... wiΩcej ...
Z serwisu P│aca.PL
o ╢wiadczeniach pozap│acowych firmy Watson Wyatt
Badania pracownik≤w sfery sprzeda┐y:
Bielsko-Bia│a
ªwiadczenia pozap│acowe w wybranych krajach
Jak zatrzymaµ najlepszych pracownik≤w?
Jak zwiΩkszyµ motywacjΩ dziΩki konkurencji?
Europejskie prawo pracy (2)
Wywiad - Prof. Edward E. Lawler III - Dyrektor Center for Effective Organizations Marshall School of Business
Raport o ╢wiadczeniach pozap│acowych
Badania pracownik≤w sfery sprzeda┐y: farmacja
Praca w firmach internetowych
Gdzie szukaµ pracy za granic▒?
Motywacyjna rola lidera. Dwa umys│y w organizacji
Europejskie prawo pracy [3]
Przegl▒dy wynagrodze±
Z prasy
Szkolenia - rybie o╢ci na lato
Procesy rekrutacji - kto ma sznasΩ na pracΩ
Zagl▒danie do cudzej kieszeni - raporty p│acowe
Informator urlopowy - premia to ju┐ dzi╢ za ma│o
Letnia gie│da pracy - kangur w hipermarkecie
Motywowanie - wybieraj▒ pracownicy
Raport na temat studi≤w MBA
Wok≤│ rekrutacji - zarzucanie przynΩty
Kszta│cenie polskiej armii - angielski jak karabin
Porzuµcie strach i wstyd - lekarstwem aktywno╢µ
Sztuka zarz▒dzania
Wynagrodzenia - coraz ni┐sze podwy┐ki
Lobbing - czas profesjonalist≤w
Dyrektor personalny roku - nie w pojedynkΩ
Szkolenia.com
< width=150 scrolling="no" src="http://www.szkolenia.com/szkolenia.nsf/basic/listasforjobs?OpenDocument&start=51"">
Znajd╝ pracΩ, kt≤r▒ pokochasz
Liczba ofert pracy: 4442

Je╢li chcia│by╢ dotrzeµ do ofert pracy wed│ug standardowych
kryteri≤w wybierz opcjΩ z listy

Je╢li chcia│by╢ precyzyjnie dotrzeµ do ofert pracy, kt≤re CiΩ interesuj▒, wpisz poni┐ej s│owa, kt≤re powinny siΩ znajdowaµ w ofertach i kliknij "Szukaj"

Uaktualnij swoje CV
Wprowad╝ swoje CV - Poka┐ siΩ Pracodawcy
Subskrybuj oferty pracy e-mailem
Oferty Dnia


reklama
Prawdziwe historie
Handlowiec – zaw≤d z tradycj▒ i przysz│o╢ci▒

Na polskim rynku pracy panuje prawdziwy chaos. Powstaj▒ nowe zawody o enigmatycznych nazwach, wiele tradycyjnych odchodzi w zapomnienie. Istniej▒ te┐ wyj▒tki od regu│y. Zaw≤d Handlowca znany jest od wiek≤w. Wszystko wskazuje na to, ┐e ci▒gle bΩdzie cieszy│ siΩ nies│abn▒c▒ popularno╢ci▒.
Fala postΩpu ogarnΩ│a r≤wnie┐ zaw≤d handlowca. Dzisiejszego handlowca │▒czy z jego protoplast▒ tylko nazwa, chocia┐ coraz czΩ╢ciej nazywany jest tak┐e Key Account Managerem. Handlowiec XXI wieku nosi garnitur, je╝dzi wysokiej klasy autem, korzysta z laptopa i telefonu kom≤rkowego.
Jego praca polega g│≤wnie na pozyskiwaniu Klient≤w oraz administrowaniu ju┐ pozyskanymi. Inne obowi▒zki, kt≤rym musi sprostaµ, to rozpoznawanie potrzeb kupuj▒cych, negocjowanie zasad wsp≤│pracy, przygotowywanie ofert handlowych, planowanie dzia│a± zmierzaj▒cych do wzrostu sprzeda┐y oraz oczywi╢cie sprzeda┐. Handlowcy zatrudniani s▒ niemal┐e we wszystkich bran┐ach pocz▒wszy od spo┐ywczej a┐ po przemys│ ciΩ┐ki. Wysokie wymagania stawiane przez ≤wczesnych konsument≤w zmuszaj▒ handlowc≤w do pozyskania gruntownej wiedzy w danej dziedzinie, aby umiejΩtnie doradziµ i przekonaµ do zakupu.
Popyt na przedstawicieli tego zawodu jest bardzo du┐y. Za handlem przemawiaj▒ przede wszystkim korzystne zarobki, na kt≤re sk│ada siΩ pensja podstawowa i prowizja. Ich wysoko╢µ jest bardzo zr≤┐nicowana i waha siΩ w granicach 3,7-15 tys. z│. Do tego doliczany jest rycza│t za u┐ywanie prywatnego auta. NajwiΩcej zarabiaj▒ handlowcy w Warszawie i na Dolnym ªl▒sku.
Zysk zale┐y w du┐ym stopniu od talentu handlowca. Wykszta│cenie nie jest tu najwa┐niejsze, choµ pracodawcy preferuj▒ osoby z wykszta│ceniem wy┐szym. Z bada± przeprowadzonych przez Newmann Management Institute wynika, ┐e w╢r≤d handlowc≤w przewa┐aj▒ zdecydowanie technicy i in┐ynierowie. WiΩkszo╢µ og│osze± dotyczy handlowc≤w bran┐y IT, ubezpiecze± i FMCG . Pracodawcy poszukuj▒ os≤b m│odych, obrotnych, komunikatywnych, dyspozycyjnych, samodzielnych i operatywnych. Inne niezbΩdne do wykonywania tego zawodu cechy to: │atwo╢µ nawi▒zywania kontakt≤w, zdolno╢ci negocjacyjne, mi│a aparycja oraz wysoka kultura osobista. Coraz czΩ╢ciej pracodawcy wymagaj▒ od kandydat≤w tak┐e znajomo╢ci jΩzyka obcego oraz przebojowo╢ci.
Dokonywanie zakup≤w za po╢rednictwem Internetu staje siΩ coraz popularniejsze. Mimo to, przewa┐aj▒ca czΩ╢µ os≤b zdecydowanie preferuje tradycyjne robienie zakup≤w. Bez wzglΩdu na to, kt≤r▒ formΩ zakup≤w wybierzemy, to i tak praca handlowca staje siΩ nieodzowna.


Zaw≤d na czasie – Dydaktyk Medialny

Stale postΩpuj▒cy rozw≤j w dziedzinie komputeryzacji sprawia, ┐e wiele tradycyjnych zawod≤w nabiera zupe│nie nowego oblicza. Tak jest w przypadku nauczyciela. DostΩp do najnowocze╢niejszych rozwi▒za± odmienia styl pracy dydaktyka.
Komputer to potΩ┐ne narzΩdzie, kt≤re znalaz│o zastosowanie r≤wnie┐ w procesie nauczania i kszta│cenia. Tablica, kreda, zeszyt i d│ugopis odchodz▒ powoli w niepamiΩµ. Ich odpowiednikami staj▒ siΩ monitor, klawiatura i mysz. Tornister wype│niony ksi▒┐kami mie╢ci siΩ teraz, dziΩki kr▒┐kom CD, w jednej kieszeni. Nowoczesne formy nauki nie wynikaj▒ wy│▒cznie z chΩci pod▒┐ania z duchem czasu. Powstaj▒ wskutek dostrzegania nowych mo┐liwo╢ci, jakie niesie za sob▒ postΩp w dziedzinie informatyki. Interaktywne lekcje umo┐liwiaj▒ przede wszystkim przekaz pozawerbalny, dziΩki czemu proces nauki przebiega o wiele skuteczniej i sprawniej. Wiedza przekazana w postaci s│≤w posiada mniejsz▒ warto╢µ edukacyjn▒. DziΩki komputerom i odpowiedniemu oprogramowaniu uczniowie maj▒ dodatkowo mo┐liwo╢µ zobaczenia i us│yszenia. Zdaniem pedagog≤w taka forma nauki jest │atwiejsza do przyswojenia i przynosi lepsze efekty. Aby korzystanie z wiedzy zawartej na p│ycie CD by│o w og≤le mo┐liwe, potrzebni s▒ Dydaktycy Medialni, kt≤rzy przygotuj▒ oprogramowanie umo┐liwiaj▒ce naukΩ. Najog≤lniej m≤wi▒c, ich praca polega na przenoszeniu wiedzy zawartej w podrΩcznikach na srebrne kr▒┐ki CD. Dbaj▒ r≤wnie┐ o to, aby zaprezentowana w ten spos≤b wiedza mia│a jak najwiΩksza warto╢µ dydaktyczn▒, a jednocze╢nie by│a │atwa do przyswojenia. W tym celu poszukuj▒ luk w wykszta│ceniu uczni≤w i staraj▒ siΩ je odpowiednio wype│niµ kombinacj▒ s│≤w, tekst≤w, obraz≤w i d╝wiΩk≤w.
Praca wymaga doskona│ej znajomo╢ci komputera, a przede wszystkim umiejΩtno╢ci programowania. Projektanci oprogramowania powinni posiadaµ r≤wnie┐ wiedzΩ z zakresu pedagogiki. Cech▒ niezbΩdn▒ w tej pracy jest tak┐e kreatywno╢µ i umiejΩtno╢µ wsp≤│pracy, gdy┐ niezbΩdna jest kooperacja z nauczycielami poszczeg≤lnych przedmiot≤w.
W Polsce zaw≤d Dydaktyka Medialnego jest raczej ma│o znany. Nie ma uczelni kszta│c▒cych tego typu specjalist≤w. Zostaj▒ nimi przewa┐nie tw≤rcy multimedialni. Mo┐na jednak przypuszczaµ, ┐e w najbli┐szym czasie zaw≤d ten stanie siΩ bardzo popularny. Du┐e zapotrzebowanie na tego typu us│ugi sprawi, ┐e bΩdzie op│acalny. W Niemczech osoby zajmuj▒ce siΩ opracowywaniem oprogramowania edukacyjnego mog▒ liczyµ na wynagrodzenie w wysoko╢ci 50-60 tys. DM rocznie (╢rednio ok. 8300 z│ miesiΩcznie). Obecnie prezentacje multimedialne stanowi▒ jedynie uzupe│nienie temat≤w lekcji. Mo┐na przypuszczaµ, ┐e w nied│ugim czasie zast▒pi▒ podrΩczniki. Zaw≤d Dydaktyka Medialnego zdaje siΩ posiadaµ wielk▒ przysz│o╢µ. Mo┐liwo╢µ korzystania z wiedzy zgromadzonej na no╢nikach CD, twardych dyskach itp. umo┐liwia nie tylko efektywniejsz▒ naukΩ w klasach, ale r≤wnie┐ naukΩ indywidualn▒ i zdaln▒. Nauka „na odleg│o╢µ” otwiera nowe mo┐liwo╢ci przed osobami, kt≤re wcze╢niej z przyczyn finansowych, lokalizacyjnych i innych nie mog│y pozwoliµ sobie na kszta│cenie.


Zalety e-rekrutacji

Kiedy jeszcze kilka lat temu Internet zaczyna│ pojawiaµ siΩ w pierwszych, g│≤wnie du┐ych zak│adach pracy, nikt nie przypuszcza│, ┐e zrewolucjonizuje on niemal┐e ka┐d▒ dziedzinΩ ludzkiej dzia│alno╢ci. Dzisiaj nikogo nie trzeba ju┐ przekonywaµ. Internet na dobre zago╢ci│ r≤wnie┐ w polskich domach i sta│ siΩ potΩ┐nym narzΩdziem u│atwiaj▒cym m.in. proces rekrutacji pracownik≤w.
Wraz z pojawieniem siΩ Internetu szybko dostrze┐ono tkwi▒ce w nim mo┐liwo╢ci, u│atwiaj▒ce pozyskiwanie pracownik≤w oraz poszukiwanie zatrudnienia. Wertowanie gazet, pukanie do drzwi tzw. po╢redniak≤w nale┐▒ ju┐ praktycznie do przesz│o╢ci. Dzisiaj jest ju┐ niemal pewne, ┐e proces rekrutacji przebiega│ bΩdzie w przysz│o╢ci wy│▒cznie na stronach WWW. Stanie siΩ tak, poniewa┐ w por≤wnaniu z innymi forami rekrutacji, e-rekrutacja posiada wiele powa┐nych zalet.

reklama

List motywacyjny - po│owa sukcesu

Perfekcyjnie napisany ┐yciorys to po│owa sukcesu. ResztΩ stanowi list motywacyjny. Zaniedbanie tej „drugiej po│owy” mo┐e byµ tragiczne w skutkach, mo┐e bowiem sugerowaµ, ┐e doskona│e CV zosta│o napisane przypadkowo.
Trudna i ci▒gle pogarszaj▒ca siΩ sytuacja na rynku pracy sprawia, ┐e dotarcie do pracodawcy wymaga coraz wiΩkszego wysi│ku. Z tej przyczyny r≤wnie┐ osoby poszukuj▒ce zatrudnienia decyduj▒ siΩ coraz czΩ╢ciej na wrΩcz napastliwy ton listu, kt≤ry w czasach tak du┐ego bezrobocia, nikogo ju┐ nie zadziwi. Ponadto wiele os≤b stara siΩ napisaµ oryginalne podanie o pracΩ, kt≤re mog│oby przyci▒gn▒µ uwagΩ pracodawcy. Zadanie nie jest │atwe. Ka┐dy licz▒cy siΩ zak│ad pracy ka┐dego tygodnia otrzymuje oko│o 100 ┐yciorys≤w i tyle samo list≤w motywacyjnych. Oryginalno╢µ mo┐e siΩ op│aciµ, jednak na nic siΩ zda, kiedy list motywacyjny zostanie napisany w oderwaniu od pewnych obowi▒zuj▒cych i sprawdzonych zasad. Tylko ich przestrzeganie zagwarantowaµ mo┐e osi▒gniΩcie zamierzonego celu – znalezienie wymarzonej pracy.

Elita Pracodawc≤w
reklama







Praca w UK i PL
Jobs in UK & PL

MiesiΩcznik PúACA Trendy i badania w zakresie wynagrodze±


Kapita│ Intelektualny
Konferencja 13-XI-2001

Kapital Intelektualny
BillBird
Grafton
Talents Technology
TMPWorldwide
Hoga.pl
Astech Polska
SLG Thomas International
AMS


iTelekom

Hoga.pl








JOBS.PL SA ul.Dereniowa 6, 02-776 Warszawa tel.(22)859-02-17(18), (22)855 42 34, (22)643 56 66 ; fax.(22)859-02-19;
e-mail:info@jobs.pl
© JOBS.PL SA 2000