Kurzy

┌vod

Kurz C++ (1.) - Jednφm z nejrozÜφ°en∞jÜφch programovacφch jazyk∙ se stal jazyk C a pozd∞ji i jeho objektov∞ orientovanß nadstavba C++ . V²hody obou t∞chto jazyk∙ p°edurΦujφ jejich vyu₧itφ v mnoha oblastech poΦφtaΦovΘho sv∞ta. Vzhledem k jeho v²born²m vlastnostem se jazyk C stal velmi populßrnφm a postupn∞ se vyvinulo n∞kolik jeho verzφ a₧ po souΦasn² standard ANSI C++ (ANSI - American National Standard for Information Systems - Americk² nßrodnφ standard pro informaΦnφ systΘmy). Tφmto standardem se takΘ budeme v naÜem kurzu zab²vat. Kurz DirectX (1.) - Snad ka₧d² programßtor-hrßΦ jednou zatou₧il v∞d∞t, jak se programujφ hry. Nevysv∞tlφme vßm p°esn² postup, ale pouze vßm pom∙₧eme pochopit zßkladnφ principy programovßnφ 2D grafiky ve Windows pomocφ DirectX. Pokud to s programovßnφm tohoto typu myslφte vß₧n∞, dß vßm tento kurz dobr² zaΦßtek a kdo vφ - t°eba jednou budete psßt opravdovΘ hry. Kurz IDE Visual C++ (1.) - O v²vojov²ch prost°edφch jsme se ji₧ zmi≥ovali v obou p°edchozφch kurzech. Tento kurz vßm pom∙₧e vytvß°et aplikace v Microsoft Visual C++ 6.0, kter² je souΦßstφ Visual Studia 6.0. Visual Studio obsahuje krom∞ VC++ (Visual C++) takΘ mnoho jin²ch v²vojov²ch prost°edφ nap°φklad Visual Basic nebo Visual J++. Dßle se Φasem nauΦφte pou₧φvat mnoho pomocn²ch aplikacφ jako je t°eba Spy++, pro monitoring proces∙, vlßken a oken. V souΦasnΘ dob∞ existuje beta verze Visual Studio 7.0 (Visual Studio.NET), p°esto se budeme zab²vat v²hradn∞ verzφ 6.0. Kdo mß verzi 5.0 nebo 4.0 nemusφ se bßt, proto₧e tyto t°i verze jsou tΘme° identickΘ.

spuÜt∞nφ spuÜt∞nφ
kopφrovßnφ kopφrovßnφ

Kurz C/C++ (1.)

Jednφm z nejrozÜφ°en∞jÜφch programovacφch jazyk∙ se stal jazyk C a pozd∞ji i jeho objektov∞ orientovanß nadstavba C++ . V²hody obou t∞chto jazyk∙ p°edurΦujφ jejich vyu₧itφ v mnoha oblastech poΦφtaΦovΘho sv∞ta. Vzhledem k jeho v²born²m vlastnostem se jazyk C stal velmi populßrnφm a postupn∞ se vyvinulo n∞kolik jeho verzφ a₧ po souΦasn² standard ANSI C++ (ANSI - American National Standard for Information Systems - Americk² nßrodnφ standard pro informaΦnφ systΘmy). Tφmto standardem se takΘ budeme v naÜem kurzu zab²vat.

spuÜt∞nφ spuÜt∞nφ
kopφrovßnφ kopφrovßnφ

Kurz DirectX (1.)

Snad ka₧d² programßtor-hrßΦ jednou zatou₧il v∞d∞t, jak se programujφ hry. Nevysv∞tlφme vßm p°esn² postup, ale pom∙₧eme vßm pochopit zßkladnφ principy programovßnφ 2D grafiky ve Windows pomocφ DirectX. Pokud to s programovßnφm tohoto typu myslφte vß₧n∞, dß vßm tento kurz dobr² zaΦßtek a kdo vφ - t°eba jednou budete psßt opravdovΘ hry.

spuÜt∞nφ spuÜt∞nφ
kopφrovßnφ kopφrovßnφ

Kurz VC++ (1.)

O v²vojov²ch prost°edφch jsme se ji₧ zmi≥ovali v obou p°edchozφch kurzech. Tento kurz vßm pom∙₧e vytvß°et aplikace v Microsoft Visual C++ 6.0, kter² je souΦßstφ Visual Studia 6.0. Visual Studio obsahuje krom∞ VC++ (Visual C++) takΘ mnoho jin²ch v²vojov²ch prost°edφ nap°φklad Visual Basic nebo Visual J++. Dßle Φasem pou₧ijeme mnoho pomocn²ch aplikacφ jako je t°eba Spy++, pro monitoring proces∙, vlßken a oken. V souΦasnΘ dob∞ existuje beta verze Visual Studio 7.0 (Visual Studio.NET), p°esto se budeme zab²vat v²hradn∞ verzφ 6.0. Kdo mß verzi 5.0 nebo 4.0 nemusφ se bßt, proto₧e tyto t°i verze jsou tΘme° identickΘ. Zßsadnφ rozdφl je vÜak ve verzφch 1.0 a 2.0. Tyto dv∞ verze toti₧ generujφ 16-bitovΘ aplikace, zatφmco verze 4.0, 5.0 a 6.0 generujφ aplikace 32-bitovΘ. Proto prvnφ dv∞ verze siln∞ nedoporuΦujeme, proto₧e takovΘto aplikace jsou spφÜe pod Windows 3.11, co₧ u₧ v dneÜnφ dob∞ nenφ to pravΘ.

spuÜt∞nφ spuÜt∞nφ
kopφrovßnφ kopφrovßnφ