Zda se dvorskß hu¥ podφlela i na p°estavb∞ biskupskΘho hradu KyÜperka u Teplic, prozatφm nevφme. Z celΘ jist∞ rozsßhlΘ ·pravy se zachovala pouze polovina velikΘ plochostropΘ obytnΘ v∞₧e, kterß byla p°istav∞na k obvodovΘmu opevn∞nφ zhruba ve st°edu starÜφho jßdra. P°φpadn² archeologick² v²zkum by zde jist∞ mohl p°inΘst nejedno p°ekvapenφ.
Poslednφ rozsßhlß dostavba, kterou Jan z JenÜtejna podnikl, rozÜφ°ila severoΦesk² skalnφ hrad Helfenburk neboli Hrßdek
u ┌Üt∞ku, kter² si arcibiskup velmi oblφbil a kde po roztr₧ce
s Vßclavem IV. strßvil takΘ Φßst svΘho ₧ivota. P∙vodnφ hrad - dlouhß lichob∞₧nß dispozice, obratn∞ vyu₧φvajφcφ pφskovcov²ch blok∙ - vznikl ji₧ v dob∞ Karlov∞. Severnφ Φßst zaujφmal dlouh² hradnφ palßc. P°i pat∞ blok∙, na nich₧ stßl, b²valo ·zkΘ dlouhΘ nßdvo°φ, uzav°enΘ dalÜφ dlouhou, snad hospodß°skou budovou. Do nφ byl v blφzkosti vstupnφ brßny zaklφn∞n dalÜφ skalnφ blok, prora₧en² spojovacφ chodbou a na korun∞ snad nesoucφ Φtverhrannou v∞₧, z nφ₧ se zachovaly pouze zßklady.
Zatφmco vnit°nφ hrad je siln∞ pobo°en a mnohΘ jeho Φßsti ji₧ zcela zanikly, novΘ opevn∞nφ, kterΘ pro Jana z JenÜtejna stav∞l domßcφ mistr, se zachovalo tΘm∞° nepoÜkozenΘ. Star² hrad obklopila novß hradba, kterß mß ojedin∞le dochovan² ochoz s parapetnφ zdφ ukonΦenou cimbu°φm. Jeho zuby, zakonΦenΘ st°φÜkami, jsou opat°eny Üt∞rbinov²mi st°φlnami, kterΘ umo₧≥ujφ lepÜφ krytφ st°elc∙.