Dlouhodobß a velmi rozsßhlß p°estavba je dφlem nejmΘn∞ t°φ stavebnφch hutφ. K°ivoklßt byl toti₧ po katastrofßlnφm po₧ßru roku 1422 a Φty°ech dobytφch v pr∙b∞hu husitsk²ch vßlek spφÜe jen nouzov∞ opraven a udr₧ovßn.
Jednou z v²znaΦn²ch novostaveb se stal mohutn² dvoutraktov² hejtmansk² d∙m, kter² nahradil starÜφ purkrabstvφ, po po₧ßru z°ejm∞ u₧φvanΘ k jin²m ·Φel∙m a poslΘze p°estav∞nΘ na s²pku. Stavba byla podle zachovanΘho nßpisu dokonΦena roku 1493. Rozm∞rnou, tΘm∞° Φtvercovou patrovou budovu zakonΦovaly hrßzd∞nΘ Ütφty a dv∞ vysokΘ polovalbovΘ st°echy. MohutnΘ op∞rnΘ pilφ°e sv∞dΦφ o tom, ₧e patrovΘ prostory s velk²mi Φtverhrann²mi okny byly, nebo m∞ly b²t zaklenuty. Jeden ze zßpadnφch op∞rßk∙ ukonΦuje ÜnekovΘ schodiÜt∞, z n∞ho₧ vedly m∙stky do pater sousednφ ΦtverhrannΘ nßro₧nφ v∞₧e, kterß tedy
v tΘto dob∞ jeÜt∞ musela stßt.
Zßrove≥ probφhala i rozsßhlß p°estavba hornφho hradu, zapoΦatß ji₧ koncem 70. let 15. stoletφ. ┌pravy provedenΘ v prvnφ fßzi p°estavby nesou typickΘ znaky prßce HanuÜe èpisse. Za jeho dφlo m∙₧eme pova₧ovat p°φΦnΘ k°φdlo s velk²m sßlem a k°φdlo s kaplφ.
Z nejstarÜφ, p°φΦnΘ Φßsti ran∞ gotickΘho palßce mnoho nez∙stalo.
V p°φzemφ byl zachovßn pouze pr∙jezd, ob∞ mφstnosti po stranßch dostaly novel k°φ₧ovΘ klenby bez ₧eber.