Dzia│: zdrowie
Tematyka tego dzia│u skupia siΩ na wszystkich sprawach zwi▒zanych ze zdrowiem mΩ┐czyzny. W╢r≤d wielu temat≤w znajd▒ siΩ opisy "mΩskich" chor≤b oraz rady i wskaz≤wki, kt≤re pozwol▒ lepiej dbaµ o w│asne zdrowie.


Wsp≤│praca
Ca│y czas szukamy os≤b chΩtnych do wsp≤│pracy przy tworzeniu dzia│u zdrowie (mΩ┐czyzny). Szczeg≤lnie chΩtnie przyjmiemy do zespo│u kobiety.
E-mail: team@he.com.pl


Zdrowie

J▒dra
(Dzia│: Zdrowie, Marcos, 18 marzec 2001)
Po wieloletnich badaniach okaza│o siΩ, ┐e bardzo gro╝na dla j▒der jest wysoka temperatura. I pisz▒c wysoka nie mam na my╢li 100 C, ale tak▒, jaka powstaje, gdy przeciΩtny facet nosi przeciΩtnie grube kalesony. Naukowcy odkryli, ┐e j▒dra wisz▒ sobie trochΩ na uboczu z konieczno╢ci zapewnienia im temperatury o oko│o 1 - 2 stopnie ni┐szej ni┐ w ca│ym organizmie.   
 
RSI
(Dzia│: Zdrowie, Marcos, 18 marzec 2001)
Prawie wszystkie osoby zapytane o wp│yw komputera na zdrowie cz│owieka odpowiedz▒: niszczy wzrok. Niestety w naszym kraju nawet niewielu lekarzy, nie m≤wi▒c o zwyk│ych ╢miertelnikach wie, co to takiego RSI (Repetitive Strain Injury), czyli po naszemu zesp≤│ cie╢ni nadgarstka. A jest to powa┐ne schorzenie dotykaj▒ce...   
 
Chrapanie
(Dzia│: Zdrowie, Haget, 4 marzec 2001)
Problem zwi▒zany z chrapaniem jest dosyµ powszechny. Szacuje siΩ, ┐e oko│o 48% mΩ┐czyzn oraz 33% kobiet w ╢rednim wieku co noc chrapie dosyµ g│o╢no. Badania przeprowadzane przez niekt≤re instytuty badawcze zajmuj▒ce siΩ ograniczaniem tego zjawiska wykaza│y, ┐e osoby kt≤rych partnerzy bardzo chrapi▒, trac▒ ╢rednio w nocy 1 do 1,5 godziny snu.   
 
Unikn▒µ kataru
(Dzia│: Zdrowie, Haget, 4 marzec 2001)
Gdy czujemy swΩdzenie w nosie, a potem kichamy, ka┐dy z nas wie, i┐ w│a╢nie zaczyna siΩ katar. Katar nale┐▒cy do najpowszechniejszych dolegliwo╢ci najczΩ╢ciej idzie w parze z przeziΩbieniem, ale mo┐e mieµ r≤wnie┐ pod│o┐e alergiczne. Przyczyn▒ takiego kataru mo┐e byµ wszelkiego rodzaju uczulenie na sier╢µ zwierz▒t np. ps≤w, kot≤w...   
 
Marihuana
(Dzia│: Zdrowie, Marcos, 4 luty 2001)
Ze wzglΩdu na zwiΩkszanie siΩ na ╢wiecie ilo╢ci os≤b za┐ywaj▒cych narkotyki coraz wiΩcej pa±stw zleca swoim o╢rodkom medycznym przeprowadzenie bada± nad wp│ywem, zw│aszcza tzw. lekkich narkotyk≤w na organizm ludzki. Chcia│bym przedstawiµ wyniki bada± dotycz▒cych marihuany, jakie przeprowadzili naukowcy ameryka±scy. Chyba najwa┐niejszym odkryciem by│o stwierdzenie, ┐e praktycznie niemo┐liwe jest przedawkowanie marihuany.   
 
Sprawno╢µ seksualna
(Dzia│: Zdrowie, Gomi, 4 luty 2001)
Chyba ka┐dy mΩ┐czyzn jest zainteresowany jak najd│u┐szym utrzymaniem sprawno╢ci seksualnej. Niestety nasz organizm czΩsto nie zachowuje siΩ tak, jak by╢my tego chcieli. W efekcie bΩd▒c czterdziestolatkiem, mo┐emy ju┐ mieµ problemy z erekcj▒. Problem le┐y w tym, ┐e w miarΩ starzenia mΩ┐czyzna gwa│townie traci ilo╢µ swojego mΩskiego hormonu - testosteronu.   
 
Komputer a wzrok
(Dzia│: Zdrowie, Marcos, 4 luty 2001)
Na nasze nieszczΩ╢cie okazuje siΩ, ┐e w dzisiejszych czasach najwiΩkszym wrogiem naszych oczu s▒ wszechobecne komputery, bez kt≤rych ju┐ nikt nie wyobra┐a sobie normalnego ┐ycia. Wed│ug wynik≤w bada± przeprowadzonych przez ameryka±skich uczonych na osobach, kt≤re codziennie musz▒ spΩdzaµ od kilku do kilkunastu godzin przed komputerem, ponad po│owa z nich ma k│opoty ze wzrokiem.   
 
Kac
(Dzia│: Zdrowie, Marcos, 23 grudzie± 2000)
Za tydzie± o tej porze wiΩkszo╢µ os≤b bΩdzie przygotowywa│a siΩ do hucznego powitania nowego roku i tysi▒clecia. Wszystkie imprezy po│▒czy jedno: dla wiΩkszo╢ci ich uczestnik≤w sko±cz▒ siΩ przedawkowaniem alkoholu, co poci▒gnie za sob▒ tzw. zesp≤│ dnia nastΩpnego.   
 
MΩska erekcja
(Dzia│: Zdrowie, Bouli, 19 listopad 2000)
Prawie piΩµset lat temu Leonardo da Vinci poczyni│ pewne spostrze┐enia na temat mΩskiego cz│onka. S▒ one aktualne do dzi╢. Zauwa┐y│, ┐e narz▒d ten jest dosyµ kapry╢ny. "Cz│onek nie s│ucha rozkaz≤w swego pana(...). Trzeba zatem uznaµ, ┐e ma w│asn▒ wolΩ i folguje swojej wyobra╝ni" - pisa│.   
 
Nadci╢nienie tΩtnicze
(Dzia│: Zdrowie, Marcos, 19 listopad 2000)
Coraz wiΩcej mΩ┐czyzn w naszym kraju choruje na nadci╢nienie tΩtnicze, kt≤re jest przyczyn▒ znacznego procentu zgon≤w. Nie leczone nadci╢nienie tΩtnicze mo┐e prowadziµ do udaru m≤zgu i zawa│u serca.   
 
Grypa
(Dzia│: Zdrowie, Markos, 29 pa╝dziernik 2000)
Grypa jest to zaka┐enie g≤rnych dr≤g oddechowych, do kt≤rych nale┐▒ nos, gard│o i krta±, oznacza to, ┐e nasz organizm zosta│ zaatakowany przez drobnoustroje chorobotw≤rcze (w tym przypadku wirusy)   
 
"Z│y oddech"
(Dzia│: Zdrowie, Marcos, 15 pa╝dziernik 2000)
Wed│ug bada± ameryka±skich ponad 35 milion≤w ludzi ma k│opoty z "brzydkim oddechem", a rocznie z tego powodu wydaje siΩ na ╢wiecie ponad 1,5 miliarda dolar≤w.   
 
úysina
(Dzia│: Zdrowie, Gomi, 17 wrzesie± 2000)
Ju┐ Juliusz Cezar wstydzi│ siΩ braku w│os≤w na najm▒drzejszej czΩ╢ci cia│a i zapuszcza│ d│ugie w│osy z boku, kt≤re zaczesywa│ do przodu. Podobnie czyni│ sam Napoleon. I to dzieje siΩ po dzie± dzisiejszy. Nikt nie chce przyj▒µ do wiadomo╢ci, ┐e nie ma na to skutecznego i niezawodnego lekarstwa.   
 
Projekt § realizacja:Gomi
© Wszelkie prawa zastrze┐one.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek element≤w zawartych na tych stronach bez zgody autor≤w surowo zabronione