Mirex
muzzix

mapa webu

┌vodnosti
Pre koho
O autorovi
Ukß╛ky

HW/SW

Rozlφ╣enie
Hudba
Ako hraj·
Zopßr zßsad
Matematika

Softy

Download
Anvil studio
Cooledit

GoldWave
ChordPlay
ReBirth
Technotoys

Te≤ria

Chorus

Bicie loopy

Formßty

Sample

Syntezßtory

⌐um

Ak· kartu

Zvukßrina

Zßznam st⌠p

MixᾠCooledit

Mixß╛

Mixᾠ- demo

Sluchßtka

Spievame

Mikrof≤n
zapojenie
spievanie

Kam s t²m
Publikujte to

AkΘ nßstroje ako hraj·?

Bicie

Bicie s· bubny, Φinely a inΘ nßstroje, ktorΘ s· zßkladom rytmu v s·Φasnej taneΦnej hudbe. Pou╛φvaj· sa neraz ve╡mi jednoduchΘ a dokola opakovanΘ obraty. Klasickß bicia zostava bez ve╡k²ch elektronick²ch ·prav znie takto.

Zoznßmime sa s najd⌠le╛itej╣φmi bicφmi.

Dupßk (Kick) mß kopu alternatφvnych nßzvov, oficißlne tu╣φm ve╡k² bubon. Je zßkladom taneΦnej hudby.

RytmiΦßk (Snare) je tie╛ zßkladn² nßstroj. Naz²va sa i mal² bubon alebo ╣kopok a v s·Φasnej hudbe sa vyu╛φva r⌠zne.

Hajtka (Hi-Hat) dvojica Φinelov ovlßdate╡nß aj nohou. Vydßva r⌠zne zvuky, pod╡a toho, Φi s· tie dva Φinely scvaknutΘ, pootvorenΘ, paliΦkou udretΘ, alebo otvorenΘ.

╚inel (Cymball) sa pou╛φva na zd⌠raz≥ovanie. Jemnej╣φ ·der vßm asi pripomenie jazz.

Bongß a inΘ rytmickΘ nßstroje zvanΘ aj perkusie. Ako prechodovΘ bubny sa pou╛φvaj· ladenΘ bubny. Prechodov² bubon vy╣╣φ, stredn², ni╛╣φ.

Basa

Basa m⌠╛e by╗ akustickß (kontrabas), elektrickß basovß gitara, alebo syntezßtor. Basa je ve╡mi d⌠le╛itß s·Φas╗ hudby. Ke∩ ju budete komponova╗, doporuΦujem voli╗ Φo najjednoduch╣ie linky.

SprievodnΘ nßstroje

S· r⌠zne: klavφr, gitara, z elektronick²ch syntezßtory. SprievodnΘ nßstroje pri kompozφcii aran╛ujte jednoducho. Sprevßdzaj·, nehraj· s≤lo. Ak s· sprievodnΘ zvuky prφli╣ zaujφmavΘ, nie je vhodnΘ na ne e╣te priklada╗ prive╡a in²ch nßstrojov. V oblasti tvorby platφ - menej je viac.

S≤lovΘ nßstroje

Ka╛d² nßstroj m⌠╛e hra╗ s≤lo (teda sßm). Hra╗ s≤lo znamenß nielen to, ╛e niekto hrß sßm, ale aj to, ak nejak² nßstroj, naprφklad gitara, hrß nieΦo peknΘ/zaujφmavΘ/r²chle tak ostatnΘ nßstroje to iba sprevßdzaj·.

S≤lov² nßstroj zvykneme oproti ostatn²m trocha zosilni╗, podobne ako spev. Nezvykne za╣kodi╗ trocha dozvuku, Φi chorus.

Spev

Naspieva╗ pesniΦku nie je ╡ahkΘ, du╣evne sa pripravte na to, ╛e sa to nemusφ v⌠bec podari╗, alebo pri tom strßvite pßr popoludnφ. A ke∩ u╛ budete spokojnφ, kamarßti vßm aj tak povedia, ╛e je to falo╣ne. To je potom na ╣╡aktrafenie.

Ako ·techu si pripome≥te, ╛e ve╡kΘ svetovΘ hviezdy strßvili neraz ve╡a rokov a podstatn· Φas╗ mladosti vyspevovanφm nudn²ch stupnφc nieko╡ko hodφn denne.

 

╧alej zopßr zßsad o hudbe  >>>