Mirex ┌vodnosti |
Zopßr zßsad╚φm mß nßstroj hlb╣φ t≤n, teda basovej╣φ, t²m menej s nφm pracujeme v akordoch. Keby ste naprφklad part urΦen² pre klavφr zahrali basou, bolo by to hodne nezrozumite╡nΘ. Jednou z hlavn²ch ch²b, ktorΘ zaΦφnaj·ce skupiny robia, je to, ╛e hraj· - podobne ako zaΦφnaj·ci futbalisti v╣etci za loptou - v╣etci naraz, stßle a ve╡a.
Ak si pustφte svoju ob╡·ben· skupinu, v╣imnite si, ╛e jednotlivφ hrßΦi aj v t²ch najvyberanej╣φch skupinßch hraj· spravidla ve╡mi jednoduchΘ party a Φasto s· ticho, hraj· striedavo, aby sa dostali k slovu aj ∩al╣φ.
Pri kompozφcii sk·ste pracova╗ tak, aby ste mali Φo najmenej "pomocn²ch" a vylep╣uj·cich st⌠p. Ak budete ma╗ ako podklad klavφr, gitaru aj syntezßtor a nejde vßm to do ucha, nepridajte aj slßky. Sk·ste najprv nieΦo ubra╗. Ak basa klesß, spev alebo inΘ vy╣╣ie t≤ny je dobrΘ necha╗ st·pa╗ a naopak, lebo v hudbe sa v╛dy osvedΦφ kontrast. Ak basa hrß zlo╛itej╣iu mel≤diu, sprievodnΘ nßstroje treba obmedzi╗ a naopak, pri zlo╛itej╣ej doprovodnej Φasti je dobrΘ zjednodu╣i╗ basov² doprovod. Ak spieva spevßk, nes≤luje zßrove≥ aj gitarista. Neradφm editova╗ prφli╣ zlo╛itΘ bicie. Mohli by ru╣i╗. Z rytmu bum tac sa mnoho "znalcov" vysmieva. A veΦer sa z neho te╣ia na diskotΘke. Rytmus - ak hrß pod pies≥ou - je doprovod, nie s≤lo. Nesmie vyru╣ova╗.
|